W czym na wesele?

 

Zbliżające się wesele to dla zaproszonych gości okazja wyjątkowa. Należy uszanować ten ważny dla nowożeńców dzień. Nietaktem jest pojawienie się na uroczystości w codziennym stroju. Niech wzorem dla gości będzie najbliższa rodzina państwa młodych. Mamy, które z rozrzewnieniem patrzą na córki przymierzające ślubne suknie powinny pamiętać, że to one mają być najlepiej ubranymi na weselu osobami (oczywiście po młodożeńcach). Na planach dotyczących ubioru mam i sióstr wzorują się zaproszeni goście. Słuchając opowiadań o wieczorowych kreacjach niejedna zaproszona osoba zastanowi się nad swoim weselnym strojem. Wszystko po to, by w taktowny sposób pokazać jak ważny dla nas będzie ten dzień i słusznie należy go uszanować, a w odpowiedzi na zaproszenie należy poważnie zadbać o swój wygląd. Na nic okażą się zabiegi narzeczonych nad uświetnieniem całej uroczystości jeśli goście „nawalą”.

 

wesele-kreacja

Weselne kreacje powinny z zasady wystrzegać się bieli. Krem jest dozwolony tylko wtedy, gdy upewnimy się czy nie będzie to kolor panny młodej, choć z tym będzie ciężko – niejedna panna kolor ukrywa to do ostatniej chwili. Na wiosenne i letnie wesela warto polecić pastele: róże, błękity, łososie. Pięknie prezentują się wówczas dobrze skrojone gorsety i powiewne muślinowe spódnice. Taki strój można założyć już do kościoła a na odkryte ramiona wypada nałożyć wtedy gustowny szal. Jeśli wieczorowa kreacja będzie ubrana dopiero o zmierzchu, gdy zabawa rozpocznie się na całego, może to być ciemniejszy kolor ubrany złotem lub mieniącymi się sztrasami.

Dobierając weselną kreację warto pomyśleć o innych możliwych potem zestawieniach. Idealna jest kreacja dwuczęściowa, gdyż pozwala ona na stworzenie kilku wariantów wieczorowego stroju. Hitem wieczoru może być np. sznurowany gorset w zestawieniu
z modnymi dżinsami, lub sweterek z mieniącej się włóczki połączony z długą spódnicą.

Panie o pełniejszej sylwetce nie muszą czuć się na uboczu. Obecna moda i dla nich poleca gorsety. Modelujące ja cięcia znakomicie wyszczuplają optycznie, a modne obecnie kroje spódnic są polecane również dla tęższych pań. Do każdej sukni lub spódnicy można wykonać modny żakiet, który przysłoni ramiona w czasie uroczystości kościelnej, a po jego zdjęciu pozostanie lekka, nadająca się do zabawy kreacja. Jeżeli gorset jest dla kogoś zbyt odważnym ubraniem, to pozostaje szeroka gama rozmaitych sukien, na które pomysły tkwią w głowach projektantów. To do nich warto się zwrócić gdy chcemy wystąpić w tym dniu w niespotykanej kreacji. W dobrych pracowniach na klientki czekają także odpowiednie tkaniny. Ich wybór oszałamia nawet najwybredniejsze panie.

 

Niewątpliwie w prostocie tkwi elegancja. Elegancka suknia wieczorowa
to sukienka prosta w kroju, świetnie dopasowana, wykonana ze szlachetnej tkaniny.

Modelujące cięcia powinny być jasne i oczywiste. Obecna moda nie sprzyja intrygującym krojom. O wiele lepiej będzie jeśli zamiast skomplikowanych cięć wybierzemy ciekawą tkaninę lub interesujący kolor.

Jolanta Duda-Koprowska
Projektantka mody ślubnej

Ten wpis został umieszczony w